آخرین مقالات

دستورالعمل مقابله با رد شدن و ترس از فروشندگی در بیمه

قبل از اینکه دستورالعمل های مقابله با رد شدن و ترس از فروشندگی در بیمه را مطرح کنم باید صادقانه اعتراف کنم که همیشه در ابتدای کار فروش بیمه ترسی در اعماق وجود ما هست که آن شکست و یا ترس از رد شدن از سوی بیمه گذار می باشد ولی نکته حائز اهمیت اینجاست و باید بدانید که تمامی نمایندگان موفق و جزء رده ی بالای صنعت بیمه هم روزی در ابتدای شروع کار خود این ترس را داشته اند اما روش مقابله با آن را فرا گرفته و مانع از این شده اند که این ترس آنها را از ادامه ی مسیر بازدارد.

ترس واکنش طبیعی مغز انسان در برابر خروج از محدوده و حریم امن و راحتی خود است و وقتی خود را در آستانه خروج از این محدوده ی آرامش ملاحظه میکنیم ، مغز بصورت ناخودآگاه با ایجاد ترس مانع از خروج ازاین راحتی و امنیت می شود اگر چه این واکنش طبیعی مغز برخی اوقات باعث نجات جان ما میشود ولی در دنیای امروزی بیش از اینکه مفید باشد برای ما مضراست و باعث در جا زدن و پسرفت ما میشود .

_همین ترس از شکست است که باعث شده در خیلی از موقعیت های شغلی که میتوانستیم باشیم قرار نداشته باشیم .

_ همین ترس از شکست است که باعث شده پدر و مادری  فرزند خود را به قدری محدود کند و به او اجازه ی ابتکار عمل ندهد که حتی در بزرگسالی هم فرد از عهده ی انجام امور خود بر نمی آید.

_ همین ترس از رد شدن و شکست است که مانع از این میشود که تعداد دستاورد های خود را بیشتر کنیم و برای بیمه کردن افراد بیشتری مراجعه کنیم و در نهایت بیمه نامه ای هم بنام ما ثبت نشده و باعث میشود جزو کم درآمدترین ها در این شغل باشیم .

و اما مسئله اینجاست که آیا باید رو در روی ترس ایستاد و آن را انکار کرد ؟ آیا باید به هر نحوی منکر وجود ترس شد ؟

پاسخ اینست : خیر !!!!!

بله درست است ترس وجود دارد و غیر قابل انکار است اساسا در زندگی و ذهنمان هرگاه خواسته  باشیم چیزی را انکار کنیم  و طوری وانمود کنیم که اصلا وجود ندارد و یا احساسی در وجود خود را منکر شویم آن احساس در ذهن پر رنگ تر شده و ذهنمان را بیشتر اشغال کرده است . مثل وقتی که من به شما می گویم لطفا به فیل سفید فکر نکنید !!! ولی شما الان دقیقا دارید به فیل سفید فکر میکنید.

همین موضوع در مورد اضطراب و استرس های در طول زندگی هم صادق است زمانی که قرار است با یک موقعیت جدید رو به رو شویم به اشتباه اینطور وانمود میکنیم که ، من اصلا استرس ندارم و مضطرب نیستم ولی دقیقا برعکس این قضیه اتفاق میافتد و دچار استرس و اضطراب می شویم.....

ولی کاری که در این موقعیت باید انجام دهیم این است که با خود بگوئیم: درست است که من اضطراب و استرس دارم ولی من با وجود همین اضطراب و استرسی که دارم به خوبی می توانم از پس این موقعیت بر بیایم و کار خود را به خوبی انجام دهم...

در فروش و مشاوره بیمه های عمر هم در ابتدا قدری اضطراب و استرس داریم که باید با آغوش باز آن را بپذیریم و باید بدانیم که رفته رفته و با تجربه ای که کسب می کنیم و مسلط تر شدن این اضطراب و استرس به کلی از بین خواهد رفت.

اما متاسفانه همین احساس ناخوشایند ترس از رد شدن در خیلی از نمایندگان مانع از انجام کار می شود و حتی باعث این میشود که دست به عمل نزنند.

اگر چه که همیشه ریسک کردن و نترس بودن به معنی موفقیت نیست اما باید بهای هر موفقیتی را با ریسک کردن پرداخت کرد و تا زمانی که این بها را پرداخت نکنیم موفق نخواهیم شد.

سردار اسپانیایی هرنان کورتس درسال 1519 میلادی توسط کشتی با 600 سرباز در سواحل دریای کارائیب لنگر انداخت تا شرع به جنگیدن برای در اختیار گرفتن مکزیک کرد و موفق هم شد و تا سال 1810 میلادی مکزیک مستعمره ی اسپانیا بود. یعنی بهائی که کورتس بابت پیروزی در آن جنگ پرداخت کرد باعث شد تا مکزیک بیش از 290 سال مستعمره ی اسپانیا باقی بماند.

 

 


 

برای مشاهده و دانلود این مقاله روی لینک زیر کلیک کنید

 

 

اطلاعات تماس


www.pasargad8004.ir

بیمه پاسارگاد

گروه پیشگامان پاسارگاد

کد 8004